Zaujímavá ponuka pracovať ako spoločníčka

     Sme dve mladé dievčatá, ktoré sa poznajú od malička, chodili sme spolu do škôlky, školy i strednej školy. Vieme o sebe všetko. Prežili sme spolu prvé lásky, sklamania, rozchody, proste všetko. Ani sme nevedeli ako sme dospeli. Zrazu sme mali 25 a promovali sme. Študentský život sa skončil a spoločne sme sa zhodli na tom, že sa potrebujeme pohnúť ďalej.

     Mesto v ktorom sme bývali, nepatrí medzi najmenšie, ale nájsť si slušnú prácu bol problém.
Opravujem sa, ak by sme chceli pracovať za minimálnu mzdu od rána do rána mali by sme prácu okamžite. Tak sme i naďalej prechádzali sme si inzeráty, rozposielali životopisy a absolvovali jeden pohovor za druhým.

 Pohovor na pozíciu spoločníčka    V sobotu večer sme sa dohodli, že zájdeme na vínko. Mali sme jeden obľúbený podnik. Debatovali sme, preberali klebety a pri tom prechádzali novinky na Facebooku. Zaujala nás reklama s titulom " Dámy, chcete zmeniť svoj život k lepšiemu?, Pracujte ako spoločníčka." Klikli sme na stránku a čítali. Stránka, bola veľmi zaujímavo urobená, texty, články...celková ponuka pôsobila veľmi seriózne.

     Potvrdilo sa nám to i po odoslaný formuláru. Hneď na druhý deň sa nám ozvala veľmi milá slečna, ktorá nás pozvala na stretnutie. Dohodli sme si termín a o dva dni sme pricestovali do Bratislavy. Boli sme dve a obavu zo stretnutia sme nemali. Povedali sme si, že za to nič nedáme a chceme to vyskúšať. Ak nie prácu spoločníčky, tak aspoň stretnutie.

     Andrea nám urobila kávu. V kľude, asi hodinku sme sa rozprávali. Ako prvé ju zaujímal náš vek a znalosť cudzích jazykov. Po chvíli bolo jasné, že Andrea má naozaj dlhoročné skúsenosti v tejto oblasti. Potvrdila nám, že vo firme pracuje od začiatku. Najskôr rozprávala ona. Hovorila o vytvorení prezentácii, o fotografiách, spôsobe akým je postarané o bezpečnosť, diskrétnosť, o klientoch... o tom čo všetko práca spoločníčky obnáša. Keď sa nás na konci stretnutia spýtala na naše otázky žiadne nás nenapadli, všetko povedala sama. Mali sme s celkového stretnutia veľmi dobrý pocit. Bolo nám povedané, že o spoluprácu s nami záujem majú. Prečo nie, boli sme mladé a anglicky sme vedeli plynule.

    Bolo na nás či chceme nad ponukou ešte popremýšlať, alebo si dohodnúť termín fotenia. Ak máte záujem pracovať ako spoločníčka bez prezentácie sa nezaobídete. V jednom mala Andrea pravdu. To čo sme si povedali na stretnutí bola jedna vec, ale pokiaľ to neskúsime, nebudeme vedieť, či túto prácu zvládneme, alebo nie. Zdôraznila nám, že prácu môžeme ukončiť kedykoľvek bez udania dôvodu, to nás presvedčilo a začali sme.

     Pred koncom stretnutia sme doladovali detaily ako sú asistenčné služby, termín fotenia, čo všetko si na fotenie treba priniesť a dátum spustenia tej prezentácie. Tešili sme sa i na fotenie i na samotnú spoluprácu.